WP Rocket |‌ کانفیگ کامل و تصویری افزونه WP Rocket

about us page title image
  • WP Rocket |‌ کانفیگ کامل و تصویری افزونه WP Rocket

    WP Rocket |‌ کانفیگ کامل و تصویری افزونه WP Rocket

    بسم الله الرحمن الرحیم

    با عرض سلام . امروز با اموزش تصویری نصب و کانفیگ افزونه محبوب WP Rocket در خدمت شما هستیم . آخرین ورژن این افزونه در حال حاضر ورژن ۲٫۶٫۱۱ بوده که میتوانید این افزونه را از این لینک دانلود کنید. در این آموزش شما یاد میگیرید که چگونه بهترین تنظیمات افزونه WP Rocket را برای سایت خود ایجاد کنید . پس با ما همراه باشید.

     

    آموزش گام بگام WP Rocket

     

    بعد از نصب و فعال سازی افزونه WP Rocket شما میتوانید از قسمت کنترول پنل مدیریت وردپرس ==> تنظیمات ==> WP Rocket را انتخاب نمایید. در این حالت با صفحه ای مانند زیر روبرو خواهید شد.

     

    WP Rocket

    Lazyload : یکی از قابلیت های بسیار شگفت انگیز افزونه WP Rocket استفاده از قابلیت Lazy load میباشد . این قابلیت به وبسایت شما این امکان را میدهد که داده های سنگین مانند تصاویر تازمانی که به انها احتیاج نیست لود نشوند . مثلا زمانی که شما در ابتدای یک صفحه وب قرار دارید نیازی نیست که تمام عکس ها و ویدیو های آن صفحه بارگذاری شود . ( این قابلیت هم اکنون در icseo فعال میباشد ) بنابر این تیک تمام گزینه های این قسمت را بزنید . یعنی Images و Iframes & Videos  را فعال کنید .

     

    Files optimisation : یا همان قابلیت بهینه سازی و فشرده سازی فایل ها :

    بهینه سازی و کوچک کردن حجم فایل های استاتیک مثل css و JS ها میتواند کمک بسیاری به افزایش سرعت لود سایت شما کند . این قابلیت به شما کمک میکند که فضاهای خالی و اضافی فایل های استایل و جاوا اسکریپت سایت خود را از بین برده و آن ها را با هم ادغام کنید . این کار باعث کاهش حجم فایل ها میشود و همچنین مرورگر ها به راحتی متواند این اطلاعات را بخوانند .

    تذکر : فعال سازی این گزینه میتواند باعث بروز خطاهایی در سایت شما شود . بنابر این پیشنهاد میکنم قبل از فعال سازی از سایت خود بک آپ بگیرید و یا زمانی که خطایی را دیدید این گزینه را غیر فعال بزارید . لطفا در فعال سازی این گزینه دقت کنید .

    Mobile cache : قابلیت کش را برای تلفن های هراه فعال میکند . توجه کنید که اگر از پلاگین های زیر استفاده میکنید این قسمت را فعال نکنید . در غیر این صورت فعال نمایید.

     

    WP Touch ، WP Mobile Detector ، wiziApp ، WordPress Mobile Pack ، WP-Mobilizer ، WP Mobile Edition , Device Theme Switcher

     

    SSL cache : اگر وبسایت شما توسط پروتکل SSL رمز نگاری شده است . کش این مورد را فعال کنید .

     

    حال یک بار تنظیمات را ذخیره کنید و به سریرگ Advanced options بروید . با گزینه هایی که نام آن ها ذکر نمیشود کاری نداشته باشید .

    در سربرگ Advanced options موارد زیر را میبینید :‌

     

    WP Rocket

     

    Prefetch DNS requests :

    Prefetch DNS یک روش برای معرفی تمامی دامین ها به بروزر کاربرانی است که وارد سایت شما میشوند. در این روش تمامی ساب دامین های روی یک دامین به بروزر کاربران معرفی میشود. این روش باعث میشود که زمانی که کاربران وارد سایت شما میشوند بروزر به سرعت تمامی DNS ها و یا سابدامین ها را تشخیص داده و سریعتر اطلاعات را بارگذاری نماید. در این قسمت از افزونه شما باید تمامی ساب دامین های سایت خود را بدون پروتکل وارد نمایید.  مثلا :

    CDN.ICSEO.IR

    Empty the cache of the following pages when updating a post:

    در این قسمت صفحه مورد نظر شما با کوچکترین تغییری از حالت کش خارج شده و مجددا کش میگردد.  مثلا زمانی که شما آدرس یک پست را در این قسمت وارد میکنید , هنگامی که شخصی در این پست دیدگاهی بنویسد کش قبلی پاک شده و تمامی جزئیات صفحه مجددا به طور کامل کش میگردد.  که پیشنهاد میشود این گزینه خالی بماند.

    Never cache the following pages :

    در این قسمت صفحات مورد نظر کش نمیشوند . پیشنهاد میکنیم که در این قسمت آدرس فروشگاه , ووکامرس , Easy Digital Download و اینچنین صفحات را وارد نمایید.

    Don’t cache pages that use the following cookies :

    در این قسمت شما میتوانید کوکی هایی را وارد نماید , افزونه صفحاتی را که دارای این نوع کوکی باشند کش نخواهد کرد . که پیشنهاد میشود این گزینه خالی بماند.

    Cache pages that use the following query strings (GET parameters) :

    این گزینه گویای این است که صفحاتی از سایت شما که دارای کوئری خاصی است کش شوند . پیشنهاد میشود این گزینه خالی بماند.

    Never send cache pages for these user agents :

    این قابلیت گویای این است که کش صفحات برای برخی از کاربران که اسم آن ها را میتوانید در لیست روبرو آن وارد کنید اعمال نگردد.  پیشنهاد میشود این گزینه خالی بماند.

    Reducing the number of minified files in one file on :

    تعداد فایل های فشرده شده و بهینه شده را در یک فایل ادغام میکند .

    تذکر : فعال سازی این گزینه میتواند باعث بروز خطاهایی در سایت شما شود . بنابر این پیشنهاد میکنم قبل از فعال سازی از سایت خود بک آپ بگیرید و یا زمانی که خطایی را دیدید این گزینه را غیر فعال بزارید . لطفا در فعال سازی این گزینه دقت کنید .

     

    CSS files to exclude from minification :

     

    فایل های css ای که تمایل به بهینه کردن آن ها را ندارید در این قسمت وارد کنید . پیشنهاد میشود این گزینه خالی بماند.

     

    JS files to exclude from minification :

     

    این گزینه نیز مانند بالا است . یعنی فایل های JS ای که تمایل به بهینه کردن آن ها را ندارید در این قسمت وارد کنید . پیشنهاد میشود این گزینه خالی بماند.

     

    JS files to be included in the footer during the minification process :

     

    در این قسمت میتوانید وارد کنید که فایل های جاوا اسکریپت در فوتر سایت شامل بهینه سازی بشوند یا خیر . پیشنهاد میشود این گزینه خالی بماند.

     

    JS files with deferred loading :

     

    فایل هایی که دیرتر از سایرین بارگذاری میشوند . پیشنهاد میشود این گزینه خالی بماند.

    حال وارد تب CDN شوید :

    CDN

    در این قسمت همانطور که میبینید میتوانید تنظیمات مربوط به CDN رو انجام دهید.  قبلا در مورد CDN توضیحاتی داده شده بود :

     

    شبکه تحویل محتوا (به انگلیسی: Content Delivery Network) که به اختصار CDN نیز خوانده می‌شود یک شبکه بزرگ از سرورهایی است که در چندین نقطه دنیا مستقر هستند و به صورت جغرافیایی توزیع شده‌اند. با استفاده از CDN محتوا با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر از طریق نزدیک‌ترین سرور به کاربر ارائه داده می‌شود. این سرویس در افزایش سرعت تحویل محتوا و پهنای باند در وب سایت‌های با ترافیک بالا و وب سایت‌های جهانی مانند گوگل، یاهو، فیس بوک و … بسیار تأثیرگذار است. در صورت تمایل میتوانید در این خصوص بیشتر در اینترنت جستجو کنید .

     

    Cloud Flare :

    در این قسمت شما میتوانید تنظیمات مربوط به CloudFlare را انجام دهید. این گزینه به شما اجازه میدهد که برخی از تنظیمات سرور CloudFlare را انجام دهید مانند دسترسی به پاک کردن کش ها , دسترسی به development mode و برخی موارد دیگر. توجه کنید که اگر شما از CloudFlare استفاده میکنید پیشنهاد میکنیم که این گزینه را فعال کنید . و تنظیمات را ذخیره کنید.

     

    CDN :

    توسط این گینه شما میتوانید CDN را بر روی سایت خود فعال کنید . CDN به زبان ساده به این معنا است که شما فایل های css و JS سایت خود به یک ساب دامین و یا دامین دیگر منتقل میکیند .سپس آدرس جدید را جایگذین آدرس قبلی این دو فایل میکنید . مزیتی که این کار دارد این است که فایل های استاتیک شما توسط دامین دیگر و سرور دیگر دردسترس است و این به افزایش سرعت لود سایت شما کمک بسیاری میکند .

     

    این مورد را بیش از این ادامه نخواهیم داد . برای دیدن آموزش فعال سازی CDN در پلاگین WP Rocket اینجا کلیک کنید .

     

    تذکر : آموزش فعال سازی CDN در پلاگین WP Rocket هم اکنون در سایت قرار گرفته است . تاریخ انتشار این مقاله فردا ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۴ خواهد بود .

     

    CDN & SSL : شما میتوانید قابلیت فعال بودن CDN را در صفحات HTTPS غیر فعال کنید .

     

    حال به تب بعدی یعنی tools بروید :

     

    Tools

     

    Beta Tester : با فعال کردن این ویژگی , هنگامی که ورژن جدید پلاگین WP Rocket عرضه شود به شما اطلاع رسانی خواهد شد که پیشنهاد میکنم این گزینه را حتما خاموش نگه دارید.

     

    Clear cache : تمامی کش های افزونه WP Rocket را با یک کلیک پاک میکند .

     

    Preload cache : کش های قدیمی WP Rocket را پاک کرده و مجددا اقدام به ساخت کش میکند .

     

    Settings Exporter : شما قادر هستید که به وسیله این گزینه از تنظیماتی که در WP Rocket انجام داده اید نسخه پشتیبانی تهییه کنید .

     

    Settings Importer : توانایی دارید که تنظیماتی که قبلا از آن بک آپ گرفته اید را در این قسمت وارد کنید تا همان تنظیمات قبلی برای شما بازگردانده شود.

     

    Update Rollback : توسط این گزینه تمامی تنظیمات WP Rocket و خود پلاگین از بین خواهد رفت . قبل از پاک کردن پوشه پلاگین روی این گزینه کلیک کنید . و دقت کنید که در صورت تمایل نسخه پشتیبانی تهییه کرده باشید. 

     

    امیدوارم که این آموزش باب میل شما واقع شده باشد. موفق و سرفراز باشید .

     

    Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

    ICSeo

    امیررضا هستم . ۵ سال است در ضمینه سئو فعالیت میکنم . و تمامی موتور های جستجوگر را در این مدت آنالیز کرده ام . گروه ایمیلی icseo افتتاح گردید .

    More Posts - Website

    Follow Me:
    TwitterGoogle Plus

    تعداد دیدگاه (12)

    • با سلام خدمت شما
      بسیار ممنون و سپاس گذارم از اینکه دو پلاگین بسیار محبوب و عالی wp-rocket و preimium seo pack رو به صورت رایگان گذاشتید
      سوالی خدمت شما داشتم
      پلاگین seo pack که کرک شده مثل نسخه اصلی خود که با لایسنس اکتیو شده کار میکند؟و مشکل امنیتی برای سایت ایجاد نمیکند؟
      پلاگین wp-rocket کرک شده است با لایسنس دار؟
      ممنون و سپاس گذارم

      Reply
        • ICSeo
        • ۱۳۹۴/۰۹/۲۳ at ۱۲:۰۷

        با سلام .
        پلاگین ها به صورت کامل نال شده میباشند . و نیازی به خریداری لایسنس نیست و تمامی امکانات پلاگین ها فعال میباشد .
        قبل از قرار دادن پلاگین ها و قالب ها در سایت بررسی میشوند و آن هایی که دارای مشکل و فایل مخرب باشند حذف میشوند .
        موفق و سرفراز باشید.

        Reply
    • بسیار بسار مفید و کاربردی.. ممنون از شما

      Reply
    • با سلام
      خیلی ممنون بابت این پست مفید. یک سوال در مورد تنظیم wp-rocket دارم.
      من قبلا این پلاگین رو استفاده میکردم اما بدلیل مشکلی که ایجاد شد مدتی هست که این پلاگین رو غیرفعال کردم.
      مشکل این بود که این پلاگین سیستم کپچا صفحه لاگین رو دچار مشکل کرده بود (فکر میکنم به دلیل تنظیمات کش این مورد پیش میومد) و بعد از چند روز اختلال درصفحه لاگین سایت با صفحه سفید روبرو شد و دسترسی به بخش مدریت هم از بین رفته بود.
      می خواستم بدونم راهی هست که در تنظیمات از بروز این مشکل جلوگیری کنه؟

      ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

      Reply
        • ICSeo
        • ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ at ۰۸:۳۱

        سلام . قطعا تنظیمات این پلاگین رو به درستی انجام نداده اید . لطفا تنظیمات رو ریست کنید و مجددا مانند این آموزش پلاگین WP Rocket رو کانفیگ کنید .

        Reply
      • آتیل
      • ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ at ۱۱:۵۹

      بعد از نصب یه کد میده که میگه بذار تو htaccess و من کپی میکنم بازم ارور میده
      مشکل از کجاست؟

      Reply
        • ICSeo
        • ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ at ۲۲:۰۵

        با سلام .
        لطفا ارور رو بزارید.
        لازم به ذکر است که ارور های معمول مانند ۵۰۰ به علت کانفیگ نادرست سرور توسط میزبانان میباشد .

        Reply
    • سلام
      در یک کلام عالی بود !
      هم وطنی مانند شما که با تلاش و همتت و صرف وقت و هزینه به ارتقاع فرهنک و دانش و مهارت هموطنان عزیزمی اندیشد،، بشخصه باعث احترام و افتخار حقیر می باشید. امید وارم سلامت و تندرست و موفق باشید !
      اما از تاریخ آخرین بروز رسانی سایت پیام غم انگیزی می شنوم ! در انتظار بروزرسانی سایت شما هستم. با اخترام شکرانه

      Reply
        • ICSeo
        • ۱۳۹۵/۰۴/۱۸ at ۱۰:۴۵

        با تشکر از شما . بزودی با آموزش های جدید و قالب های جدید خواهیم برگشت .

        Reply
    • عالیییییییییییی بود . ممنون از سایت فوق العادتون

      سرعتش خوب شد .

      Reply
    • با سلام
      من این افزونه رو نصب کردم .
      اما همراهش یه wp ropcket دیگه هم نصب شد . اما غیر فعاله . فعال هم نمیشه . زمانی هم که پاکش میکنم با یه رفرش دوباره میاد . اینم عکسش
      http://uupload.ir/files/ua8t_usefssdntitled.png

      اینم سایتم . به نظر میاد که سرعتش با قبل زیاد فرقی نکرده .
      http://3dotdesign.org

      Reply
        • ICSeo
        • ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ at ۲۲:۵۵

        سلام .
        پیشنهاد میکنم که از w3tc استفاده کنید. در سایت آموزشش تصویری اش موجود میباشد.

        Reply

    دیدگاه خود را بنویسید

    لطفا توجه کنید که پس از تایید نظر شما توسط مدیر , برای شما ایمیل تایید ارسال خواهد شد*

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE