معایب طراحی سایت با فلش در سئو

about us page title image
 • معایب طراحی سایت با فلش در سئو

  معایب طراحی سایت با فلش در سئو

  به نام خدای که در این نزدیکیست

  با عرض سلام خدمت تمامی دوستان ICSeo در این بخش شما را با معایب طراحی سایت با فلش و تاثیرات منفی و مخرب آن اشنا میشوید .

  قدرت نرم افزار های طراحی سایت (Flash) در تولید گرافیک جذاب ، ترکیب تصاویر متحرک ، برنامه نویس خاص آن و… چیزی است که قطعا پیاده سازی آن توسط کد های html غیر ممکن است .

  در ایران و جهان میتوان سایت های بسیار زیبایی را یافت که که به وسیله برنامه نویسی فلش تهییه و در اختیار عموم قرار داده شده اند . اما لازم به ذکر است که موتور های جستجو گر فقط اسپیادر هایی هستند که

  میایند و مطالب سایت را در دیتابیس خود ذخیره میکنند . قطعا این اسپایدر ها توانایی دیدن این همه زیبایی فایل های فلش را ندارند . اسپایدر هایی مانند گوگل ، یاهو و … میتوانند محتوای فایل های فلش را بخوانند اما در کل با این نوع سایت ها رابطه خوبی ندارند .

  از معایب دیگر طراحی سایت با فلش میتوان به این مورد اشاره کرد که کاربران بیشتر سایت هایی را میپسندد که به سرعت بارگذاری شده و دارای حجم کمی باشند و همچنین بسیاز شیک و زیبا باشند ، سایت های فلش بسیار سنگین هستند و کاربران خود را فراری میدهند .

  (مخصوصا در ایران که هنوز استفاده از اینترنت های کم سرعت مانند دایل آپ رواج دارد) .

  یکی از کاربرد های رایج صفحات فلش میتوان به صفحات ورود و خروج کاربران سایت اشاره کرد . خب طبیعی است که نه کاربر از این صفحات راضی است و نه موتور های جستجو گر . زیرا در این صفحات محتوای کمی دارد و هر چند ممکن است دارای ظاهری فوق العاده زیبا باشند .

  استفاده از Splash در ورودی یک سایت مانند مجبور کردن کاربران به دیدن یک فیلم ، موزیک و… به مدت محدود (مثلا ۲۰ ثانیه ای) قبل از ورود باشد .

  این صفحات محتوای زیادی ندارند و یا لینک هایی ندارند که موتور های جستجوگر بتوانند آن ها را دنبال کنند . (متن قرار گرفته در این صفحان ممکن است دو یا چند کلمه باشد و تعداد لینک کمی نیز داشته باشند)

  برای رفع مشکلات اشاره شده میتوان در صفحات اسپلش خود متن قرار دهید در این صورت متنی که شما نوشتید در پایان Splash قرار داده میشود .در این صورت کاربران برای ورود باید صفحه مرورگر را

  اسکرول نماییند تا بتوانند وارد سایت بشوند . در این صورت صفحات اسپلش شما بدون محتوا و لینک نیست و شما لینک هایی را به صفحا دیگر تعبیه کرده اید .

  انجام عملیات بهینه سازی برای سایت ها و صفحات تمام فلش بسیار سخت و دشوار است و ممکن است که اصلا توان بهینه سازی را نداشته باشید . به همین دلیل در عین زیبایی شما دارای رنکینگ ضعیفی از

  گوگل برخوردار خواهید شد .

  پس تا آن جایی که میتوانید از طراحی سایت با فلش خودداری کنید . اگر لازم است که حتما از فلش استفاده کنید بهتر است که فلش را درئن کد های HTML قرار دهید و متن مهم صفحه را از طریق شناسه

  <NOEMBED>

  در اختیار موتور های جستجوگر قرار دهید.

  در ارتباط با موضوع سئو فایل های فلش ترفند های زیادی موجود میباشد که در مرور زمان آن ها را به طور کامل در اختیار علاقه مندان به سئو قرار خواهیم داد .

  پیروز و سربلند باشید ….

  Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

  ICSeo

  امیررضا هستم . ۵ سال است در ضمینه سئو فعالیت میکنم . و تمامی موتور های جستجوگر را در این مدت آنالیز کرده ام . گروه ایمیلی icseo افتتاح گردید .

  More Posts - Website

  Follow Me:
  TwitterGoogle Plus

  دیدگاه خود را بنویسید

  لطفا توجه کنید که پس از تایید نظر شما توسط مدیر , برای شما ایمیل تایید ارسال خواهد شد*

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE